• Koronavirus

NOUZOVÝ STAV

Vláda vyhlásila od 14 hodin dne 12. 3. 2020 v České republice nouzový stav kvůli koronaviru.

Usneseni-vlady-k-vyhlaseni-nouzoveho-stavu.pdf

Opatření se týká:

• zákazu konání akcí s počtem lidí vyšším než 30 (divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy, vzdělávací akce, a to jak veřejné, tak soukromé). Zákaz se nevztahuje na schůze, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, orgánů veřejné moci, soudů a jiných veřejných osob, které se konají na základě zákona. Zákaz se taktéž nevztahuje na výkon práce.
          • zákazu vstupu do restaurací od 20 hodin večer do 6 hodin ráno,
          • zákaz činnosti provozoven stravovacích služeb umístěných v rámci nákupních center s prodejní plochou přesahující pět tisíc metrů čtverečních,
          • omezení vstupu do České republiky pro cizince,
          • zákazu českým občanům vstupovat do rizikových zemí.
          • od pátku od 6:00 se zakazuje přítomnost veřejnosti v provozovnách poskytovatelů některých služeb - sportoviště,   posilovny,   přírodní  a  umělá  koupaliště,  solária,  sauny,   wellness  služby,   hudební a společenské kluby, zábavní zařízení, veřejné knihovny a galerie.
          • Česká republika zavádí ochranu hranic s Německem a Rakouskem. Hranice bude možné překročit pouze na stanovených hraničních přechodech.
          • vláda nařídila od 14. března zákaz vstupu všem cizincům, kteří přijíždějí z rizikových oblastí. Nebude pro ně možné překračovat česko-rakouské a česko-německé hranice.

Opatreni-o-zakazu-poradani-kulturnich--sportovnich-a-dalsich-akci-s-ucasti-nad-30-osob_1.pdf

Opatreni-o-docasnem-znovuzavedeni-ochrany-vnitrnich-hranic-CR_1.pdf

Opatreni-o-zakazu-vstupu-do-CR-a-cestovani-do-rizikovych-zemi_1.pdf

Opatření pro školství:

• zákaz osobní přítomnost žáků a studentů při vzdělávání nebo studiu na:

- základní umělecké škole,

- zájmovém vzdělávání ve školských zařízeních pro zájmové vzdělávání,

- jazykové škole,

- jednoletém jazykovém pomaturitním kurzu,

- základní škole,

- střední škole a konzervatoři,

- vyšší odborné škole

- vysoké škole (více informací http://www.msmt.cz/nouzovy-stav-a-vysoke-skolstvi).

Opatreni-o-zakazu-skolni-dochazky--vzdelavacich-a-volnocasovych-aktivit-ve-skolstvi_1.pdf

Uzavření škol

Ministerstvo zdravotnictví na základě jednání Bezpečnosti rady státu vydalo v souvislosti s ochranou proti šíření výskytu koronaviru mimořádné opatření.

Počínaje středou 11. března  2020 se zakazuje přítomnost žáků v základní škole. Opatření je platné do odvolání.

Provoz mateřských škol (Třemešná, Liptaň) je plně zajištěn, opatření se jej nedotýká.

Znění mimořádného opatření:       Mimoradne_opatreni_MZ.pdf

Informace pro rodiče - ošetřovné: Informace__pro_rodice.pdf

Epidemiologická opatření KHS MSK a MZDR

Vzhledem k aktuálnímu vývoji v oblasti výskytu a šíření nového koronaviru Vám předáváme informace s doporučeními k aktuální epidemiologické situaci, kterou vydala KHS MSK a ministerstvo zdravotnictví. Žádáme vás, abyste se s dokumenty důsledně seznámili a nebrali situaci na lehkou váhu.

Ti z Vás, kteří plánují zimní pobyty během jarních prázdnin v zahraničních rizikových destinacích, musí po návratu kontaktovat příslušnou hygienickou stanici. V případě vyhlášení 14 denní karantény budou vaše i Vaše děti omluveny z vyučování a úkoly jim budou zadány vzdáleně.

Telefonní kntakty na KHS MSK ke koronaviru

595 138 118, 595 138 119, 595 138 147

KHS – územní pracoviště Bruntál

Doporučení KHS MSK:         doporuceni_KHS.pdf