• Informace

• 1.12.2021 - Otevření provozu MŠ

od 6.12.2021 bude provoz MŠ Třemešná opět ve standardním režimu, prostory MŠ byly kompletně desinfikovány a připraveny pro děti. Nezapomeňte prosím na přihlášení dětí ke stravě.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

19.11.2021 - Upozornění na uzavření MŠ

v obbdobí od 22.11.2021 do 5.12.2021 bude oddělení Mateřské školy Třemešná uzavřeno z důvodu karantény pozitívního zaměstnance školy na COVID. Zákonní zástupci dětí, kteří potřebují pootvrzení pro účely OČR, jej na základě projeveného zájmu obdrží u ekonomky školy.

Dle nařízení vlády bude MŠ otevřena od 12. dubna 2021 pro děti s povinným vzděláváním (pro předškoláky) a pro dětí rodičů IZS (vybraných profesí viz. níže)

Výběr podstatných požadavku pro návrat dětí do provozu školky, které vyplývají ze zákonů, vyhlášek a nařízení k ochraně veřejného zdraví:

Bude nutné dodržovat stávající i nová opatření:

• Před vstupem do budovy použít dezinfekci.
          • Do budovy vstupuje pouze 1 osoba s dítětem, tato osoba musí mít respirátor.
          • Na děti se ochrana úst nevztahuje.
          • Za asistence zaměstnance MŠ provede rodič svému dítěti antigenní test

(2 x týdně vždy v pondělí a čtvrtek). Pokud se dítě nebude moci zúčastnit testování v určený den, je nutné jej otestovat v první den jeho přítomnosti. Dále se bude pokračovat dle rozvrhu.

• Příchod dítěte do MŠ plánujte cca o 15 minut dříve, z důvodu otestování Vašeho dítěte a čekací doby (cca 10 minut) k vyhodnocení výsledku testu.
          • Bude prováděn písemný záznam o výsledku testu.
          • Pokud odmítnete Své dítě testovat, nemůže navštěvovat MŠ a bude se jednat o omluvenou absenci.
          • Budou plněny vzdělávací činnosti, vycházející ze školního vzdělávacího programu školy, dle doporučení MŠMT budou činnosti převážně realizovány venku (s přihlédnutím vlivu počasí).
          • Zajistěte vhodné oblečení pro pobyt venku (i v chladnějším počasí).
          • V případě, že Vaše dítě do MŠ nenastoupí, máte povinnost dítě řádně omluvit.

Dětem IZS (integrovaný záchranný systém) ve věku od 2 do 5 let je na základě mimořádného opatření MZD (ministerstvo zdravotnictví) umožněna přítomnost na vzdělávání v MŠ, ve které jsou zapsány k předškolnímu vzdělávání

Vybrané profese IZS:

• zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb,
          • pedagogickými pracovníky, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v MŠ, ZŠ, školní družině…
          • zaměstnanci bezpečnostních sborů,
          • příslušníci ozbrojených sil,
          • zaměstnanci orgánů ochrana veřejného zdraví, uvedení v § 115 odst. 1

a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 sb.,

• zaměstnanci Úřadu práce ČR
          • zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení
          • zaměstnanci Finanční správy ČR