• Novinky

      • Život ve školní družině

      • Do galerie Život ve školní družině byly přidány fotografie.

       ŠKOLNÍ DRUŽINA A JEJÍ ŽIVOT, KTERÝ ZAČAL PRVNÍ DEN ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020.

       SEZNÁMENÍ, PRVNÍ VYCHÁZKY, SPORTOVNÍ AKTIVITY, KRESLENÍ , PRÁCE S KERAMICKOU HLÍNOU, RUČNÍ PRÁCE, POZROVÁNÍ PŘÍRODY – PTÁCI, VÝZDOBA ŠKOLNÍ DRUŽINY ATD.

        

      • Dům dobré vůle

      • Do galerie Dům dobré vůle byly přidány fotografie.

       Skupina zpěváků a zpěvaček se vydala do Domu dobré vůle v Městě Albrechticích, aby tam potěšila zdejší obyvatele svým vánočním vystoupením a drobnými dárky, které žáci naší školy vyrobili. Předvánoční čas tak nějak vybízí k tomu, abychom mysleli na ostatní a hlavně na ty, kteří si naši pozornost zaslouží. Nejinak je tomu i v tomto případě, kdy se naše návštěva v tomto zařízení stala již tradicí. Věříme, že jsme přinesli trochu radosti a veselí a navodili tak vánoční atmosféru.

      • Labyrinth letos opět zářil pod světly reflektorů

      • Labyrinth letos opět zazářil pod světly reflektorů

       Pěvecký sbor Labyrinth již potřetí zazářil na prknech kulturního domu v Třemešné, a to opět v hvězdném stylu. Nová koučka týmu složeného ze všech žáků základní školy se nezalekla náročného úkolu a zhostila se ho s velkým nadšením. Za podpory dětí a učitelů dovedla paní učitelka Mgr. Lenka Kertisová své žáky k výkonu, který sklidil svůj ohlas v podobě bouřlivého potlesku spojeným s požadavkem přídavku. A tak paní učitelce nezbývalo nic jiného, než zazpívat se svým sborem nad rámec programu nejkrásnější českou koledu Štědrý večer nastal. Bylo milé, že publikum nenechalo sbor na holičkách a přidalo se svým zpěvem. Vystoupení také podpořila paní učitelka Fojtková, která zazpívala duet písně Byla cesta s panem Liborem Richterem, dlouholetým členem Janáčkovy filharmonie. A kdo by si snad myslel, že učitelé tělocviku neznají noty, byl by na omylu, neboť tento duet a spoustu jiných písní doprovodil hrou na klavír právě pan učitel Pokorný, vyučující tělesné výchovy.

       Asi bychom zde mohli popsat průběh celého koncertu, avšak nic nevyjádří pravdu víc, jak pocity zachycené v předsálí z úst odcházejícího publika. Zkráceně bychom to mohli vyjádřit asi takto:

       • „Z počátku byla na paní učitelce vidět nervozita, ale po první písni se rozplynula a paní učitelka zářila jistotou. Bylo fajn, že program uváděla, byli jsme tak neustále vtaženi do průběhu koncertu.“
       • „Nádherná byla spolupráce mezi zpěváky a doprovodem. Zapojit žáky, kteří umí hrát na hudební nástroj, je velmi dobrý nápad. Koncert nástroje určitě oživily.“
       • „Je pěkné, že paní učitelka vyzdvihla nejen talenty, které škola bezpochyby má, ale líbí se mi, že dala možnost prezentovat se také jiným žákům.“
       • „Koncert se mi líbil, dokonce jsem je svým zpěvem podpořila.“

       Velké poděkování patří dětem první až třetí třídy, které pod vedením svých učitelek zahájily celý večer krátkou „Zimní pohádkou“.

      • Vánoční koncert pěveckého sboru LABYRINTH

      • A byla nadílka :)

      • Do galerie A byla nadílka :) byly přidány fotografie.

       Naděloval Mikuláš, který přišel opět se svými anděly a skupinkou čertů. V knize hříchů našel zajímavé informace o prohřešcích kluků i holek od prvního do osmého ročníku. Nutno dodat, že zde byla i pochvalná slova. Děti na prvním stupni opravily čertům jejich domácí úkoly, které se jim vůbec nepovedly a přidaly i písničku. Starší žáci ale nezůstali pozadu a také se vykoupili zpěvem koled či písní. Všichni si tak zasloužili odměnu v podobě adventního kalendáře (děkujeme SRPDŠ). V závěru pak Mikuláš se svou družinou předal pomyslné žezlo žákům osmé třídy, kteří v této tradici budou pokračovat příští školní rok. Tak snad případní hříšníci splní své sliby a polepší se v domácí přípravě a zapomínání. Mikuláš totiž nezapomíná! :)

      • Lampiónový průvod

      • Vánoční školní jarmark

      • Volba povolání

      • Do galerie Volba povolání byly přidány fotografie.

       O svém budoucím povolání, respektive o výběru oboru a střední školy se v těchto dnech rozhodují žáci devátého ročníku. Nejen oni však už přemýšlí o své budoucnosti. Také osmáci se spolu s nimi v uplynulých dnech měli možnost podívat na vybrané střední školy či veletrhy škol a řemesel. Naše nejstarší žáky tak ve svých prostorách přivítaly Artifex Bruntál a Veletrh povolání Opava. Navštívili střední školy v Městě Albrechticích a v Krnově. Někteří již mají jasno, jakým směrem se budou ubírat jejich další studia. Ostatním přejeme hodně štěstí při výběru a všem - ať jsou spokojeni se svou volbou. 

        

      • Prodaná nevěsta

      • Do galerie Prodaná nevěsta byly přidány fotografie.

       Činohra, muzikál, komedie, drama...to vše už jsme v divadle viděli. Letos jsme se vypravili na operu. Bezesporu to byl zážitek pro každého. Všichni si odnášíme životní zkušenost. Některé z nás si tento žánr získal. Prodaná nevěsta ve Slezském divadle v Opavě. Krásné představení se vším všudy. Ve foye nás přivítali herci chlebem a solí, zazpívali nám, objevil se zde i dirigent v roli autora Bedřicha Smetany. Představení, kde se uvedl nejen operní, ale i činoherní soubor 

      • Halloween

      • Do galerie Halloween byly přidány fotografie.

       Halloweenské řádění opět ovládlo naši školu. Pod taktovkou žáků devátého ročníku se sešli příznivci tradiční akce v pátek 1. listopadu. Na 80 dětí a dospělých zažilo příjemný, lehce strašidelný a i navzdory větru zábavný podvečer. Nápis vstup na vlastní nebezpečí varoval před konzumací ošklivých, ale chutných pokrmů. To však nezabránilo nikomu se před nebo i po absolvování stezky odvahy občerstvit teplým čajem, sladkostmi, párkem v rohlíku či čerstvě grilovanou klobásou. Svou odvahu prokázali nejen na stezce, ale také na stanovištích připravených pro všechny nebojácné. Průběh večera provázelo také promítání tématických snímků, a to ve dvou variantách (pro mladší i starší žáky). 

      • Informace o stávce

      • Po dobu stávky dne 6. 11. 2019 bude provoz školy zajištěn v plném rozsahu.

      • Halloween

     • Cvilínské schody aneb Když nás nohy musí poslouchat
      • Cvilínské schody aneb Když nás nohy musí poslouchat

      • Podzim je tady a s ním i spojená netradiční výuka tělesné výchovy. Žáci a žákyně druhého stupně se společně přemístili na startovní čáru pod schody chrámu svaté Marie Sedmibolestné, kde s netrpělivostí očekávali na pokyn vyběhnout až na samý vrch Cvilínu. Z počátku vládla mezi dětmi příjemná atmosféra, která náhle ustoupila, když se žáci dozvěděli, že musí zdolat celkem 218 schodů. Statečně se však postavili na start a vyběhli vstříc pětapadesáti metrovému převýšení. Gratulujeme těm, kteří schody vyběhli závratnou rychlostí a obsadili první příčky v závodu, ale zároveň klobouk dolů před těmi, kteří zvládli zapojit všechny svaly včetně obličejových a statečně se poprali s dechem i nástrahami kamenných stupínků. Zcela objektivně je však nutné podotknout, že děti byly v závodu nakonec tak svižné, že jim zbylo do odjezdu vlaku spoustu času, a tak ho vyplnily jak jinak než nakupováním a mlsáním dobrot v centru města Krnova.  

      • Autorské čtení

      • Do galerie Autorské čtení byly přidány fotografie.

       Víte, jak napsat a vydat knihu? Žáci 6., 7. a 9. třídy už ano. Dnes absolvovali besedu s autorkou knihy "Lásenka a její kouzelná zahrada" paní Lenkou Kertisovou, která je shodou okolností jejich učitelkou. Překvapení vystřídal údiv nad pěknou myšlenkou knihy pohádkových příběhů o kouzelných skřítcích v zahradě, seznamujících čtenáře s krásou přírody. Po dnešku již budou vědět, jaké profese jsou spojeny s vydáváním knihy a co to vše obnáší. Autorka knihy jim trpělivě a poutavě odpovídala na jejich zvídavé dotazy. Věříme, že mezi posluchači se zrodí budoucí spisovatel či spisovatelka.