• Dům dobré vůle

• Do galerie Dům dobré vůle byly přidány fotografie.

Skupina zpěváků a zpěvaček se vydala do Domu dobré vůle v Městě Albrechticích, aby tam potěšila zdejší obyvatele svým vánočním vystoupením a drobnými dárky, které žáci naší školy vyrobili. Předvánoční čas tak nějak vybízí k tomu, abychom mysleli na ostatní a hlavně na ty, kteří si naši pozornost zaslouží. Nejinak je tomu i v tomto případě, kdy se naše návštěva v tomto zařízení stala již tradicí. Věříme, že jsme přinesli trochu radosti a veselí a navodili tak vánoční atmosféru.

• Labyrinth letos opět zářil pod světly reflektorů

• Labyrinth letos opět zazářil pod světly reflektorů

Pěvecký sbor Labyrinth již potřetí zazářil na prknech kulturního domu v Třemešné, a to opět v hvězdném stylu. Nová koučka týmu složeného ze všech žáků základní školy se nezalekla náročného úkolu a zhostila se ho s velkým nadšením. Za podpory dětí a učitelů dovedla paní učitelka Mgr. Lenka Kertisová své žáky k výkonu, který sklidil svůj ohlas v podobě bouřlivého potlesku spojeným s požadavkem přídavku. A tak paní učitelce nezbývalo nic jiného, než zazpívat se svým sborem nad rámec programu nejkrásnější českou koledu Štědrý večer nastal. Bylo milé, že publikum nenechalo sbor na holičkách a přidalo se svým zpěvem. Vystoupení také podpořila paní učitelka Fojtková, která zazpívala duet písně Byla cesta s panem Liborem Richterem, dlouholetým členem Janáčkovy filharmonie. A kdo by si snad myslel, že učitelé tělocviku neznají noty, byl by na omylu, neboť tento duet a spoustu jiných písní doprovodil hrou na klavír právě pan učitel Pokorný, vyučující tělesné výchovy.

Asi bychom zde mohli popsat průběh celého koncertu, avšak nic nevyjádří pravdu víc, jak pocity zachycené v předsálí z úst odcházejícího publika. Zkráceně bychom to mohli vyjádřit asi takto:

• „Z počátku byla na paní učitelce vidět nervozita, ale po první písni se rozplynula a paní učitelka zářila jistotou. Bylo fajn, že program uváděla, byli jsme tak neustále vtaženi do průběhu koncertu.“
              • „Nádherná byla spolupráce mezi zpěváky a doprovodem. Zapojit žáky, kteří umí hrát na hudební nástroj, je velmi dobrý nápad. Koncert nástroje určitě oživily.“
              • „Je pěkné, že paní učitelka vyzdvihla nejen talenty, které škola bezpochyby má, ale líbí se mi, že dala možnost prezentovat se také jiným žákům.“
              • „Koncert se mi líbil, dokonce jsem je svým zpěvem podpořila.“

Velké poděkování patří dětem první až třetí třídy, které pod vedením svých učitelek zahájily celý večer krátkou „Zimní pohádkou“.

• A byla nadílka :)

• Do galerie A byla nadílka :) byly přidány fotografie.

Naděloval Mikuláš, který přišel opět se svými anděly a skupinkou čertů. V knize hříchů našel zajímavé informace o prohřešcích kluků i holek od prvního do osmého ročníku. Nutno dodat, že zde byla i pochvalná slova. Děti na prvním stupni opravily čertům jejich domácí úkoly, které se jim vůbec nepovedly a přidaly i písničku. Starší žáci ale nezůstali pozadu a také se vykoupili zpěvem koled či písní. Všichni si tak zasloužili odměnu v podobě adventního kalendáře (děkujeme SRPDŠ). V závěru pak Mikuláš se svou družinou předal pomyslné žezlo žákům osmé třídy, kteří v této tradici budou pokračovat příští školní rok. Tak snad případní hříšníci splní své sliby a polepší se v domácí přípravě a zapomínání. Mikuláš totiž nezapomíná! :)