• Vánočníčko učeníčko :-)

• Do fotoalba byla přidána nová galerie Vánočníčko učeníčko :-).

Tento týden nás provázelo vánoční učení. Naučili jsme se péct vizovické pečivo, nazdobili zvířátkům vánoční stromeček. Zpívali jsme koledy, které se děti také učily zahrát na xylofon. Přečetli si legendu - O vánoční hvězdě, kterou děti následně poskládaly z papíru a vyzdobily s ní vánoční přáníčka pro rodiče. Nakonec jsme se seznámili s vánočním příběhem a zahráli si jej. JG

• Malujeme seniorům

• Do fotoalba byla přidána nová galerie Malujeme seniorům.

Jako reakci na internetovou výzvu zareagovaly děti z druhé a třetí třídy a vytvořily obrázky a vánoční přání pro seniory v domovech důchodců, v pečovatelských službách, v alzheimer centrech, v hospicích či jen pro seniory samotné. Své obrázky a přáníčka jsme dnes nabalili a odeslali poštou dělat radost. Věříme, že seniorům vykouzlí úsměv na tváři. J.D.

• Učení s andílky a čerty

• Do fotoalba byla přidána nová galerie Učení s andílky a čerty.

Páteční, ale i pondělní den se to v druhé a třetí třídě hemžilo malými čerty a andílky. Nejdříve jsme se seznámili s tradicí Mikuláše, naučili se nové písničky a básničky, no a potom už na nás čekala výuka českého jazyka a matematiky. Samozřejmě s pekelnými úkoly! Třídu jsme si ve výtvarné výchově také vyzdobili výkresy s čerty. Dobrá nálada nás provázela po oba dva dny. Všichni se za odměnu vyfotili v našem novém pekelném fotokoutku. J.D.

• Oliver Twist

• Do fotoalba byla přidána nová galerie Oliver Twist.

Páťáci, ale i šesťáci, měli možnost v hodinách angličtiny sledovat příběh sirotka Olivera Twista. K filmu vytvořili ilustrace s popisem. Seznámili se se jménem autora předlohy, dozvěděli se něco málo o historii Anglie. Pracovali s dvojjazyčným slovníkem a ti, co svou práci zvládli rychleji, pak měli možnost číst další příběhy. ZF

• "Krabice od bot"

• Do fotoalba byla přidána nová galerie "Krabice od bot".

Protože máme všichni z první třídy moc rádi Vánoce a chceme, aby všechny děti dostaly dárečky, rozhodli jsme se, že se zapojíme do akce "Krabice od bot". Tato předvánoční akce má za cíl potěšit děti ze sociálně slabších rodin. JG

• Pečení pajtášů

• Do fotoalba byla přidána nová galerie Pečení pajtášů.

Dnes jsme si všichni zavzpomínali, jak naše babičky kdysi pekly postavičky z kynutého sladkého těsta, kterým se dnes říká „pajtáš“. Těšilo nás, že jsme mohly děti seznámit s tímto zvykem a že si na svém vlastním výrobku pochutnaly. JG, JD

• Listopad s projekty

• Pomalu nám končí měsíc listopad. V tomto měsíci jsme se zaměřili na tři projektová témata. Prvním tématem byl Halloween, dále svatý Martin a naposledy svatá Kateřina. Celý tento měsíc jsme si velice užili. Hravou, zážitkovou formou jsme se naučili a dozvěděli spoustu nových informací. Už se moc těšíme na další nejkouzelnější měsíc v roce.

JG

• Výtvarná výchova (6. a 7. třída)

• Do fotoalba byla přidána nová galerie Výtvarná výchova (6. a 7. třída).

V dnešní hodině VV se žáci mohli věnovat různým činnostem dle vlastního výběru. Někteří si malovali, jiní si hráli se stavebnicemi, ostatní tvořili lepené kytičky ze skořápek pistáciových ořechů. Žáci při těchto činnostech byli velice tvořiví a šikovní. L.H.

• Měříme, vážíme, počítáme, obchodujeme

• Do fotoalba byla přidána nová galerie Měříme, vážíme, počítáme, obchodujeme

V hodinách matematiky nejen počítáme, ale seznamujeme se také s jednotkami délky a váhy. Žáci si pomocí jednotky metr ověřili v praxi, co vše ve třídě je menší a větší než jeden metr a čím můžeme základní jednotky délky změřit. V učivu o hmotnosti jsme si některé váhy do třídy přinesli a žáci tak měli možnost si vše pořádně prohlédnout a ohmatat. Nechyběla také praktická část vážení a porovnávání hmotnosti. V samotných počátcích geometrie jsme se seznámili také s geometrickými tělesy a různé předměty jsme se snažili k základním tělesům přiřadit, ale také je vymodelovat a sestavit. V počítání s přechodem přes desítku nám pomáhá obchodování a práce s papírovými penězi. Na pomoc jsme zavolali zlaté prasátko a šetřili na různé předměty- tužky, sladkosti, hračky. Matematiku nám zpříjemňují různé soutěže, kartičky a interaktivní programy. A jde nám to zatím skvěle. J.D.

• Základní škola a Mateřská škola Třemešná
      • podatelna@zstremesna.cz
      • Třemešná 341 79382 Třemešná IČ: 00852538 DIČ: nejsme plátci DPH
      • tfbpdnr