• Novinky

      • Projekt "KROKUS"

      • Do fotoalba byla přidána nová galerie Projekt "KROKUS".

       Žluté krokusy před naší školou opět připomněly Mezinárodní den obětí holokaustu, který připadá každoročně na 27.ledna. K mezinárodnímu projektu se naše škola připojila již před několika lety. Žluté kvítky jsou upomínkou jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dětí dalších, jež zemřely během šoa - holokaustu. Žlutá barva odkazuje na žlutou Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni nosit během nacistické nadvlády. I dnes je toto téma aktuální a je nutné ho stále připomínat...P.H.

      • Fair play

      • Do fotoalba byla přidána nová galerie Fair play.

       Páťáci zahájili obnovenou prezenční výuku angličtiny turnajem v pexesu. A že to bylo napínavé! Jednotlivé dvojice, popř. trojice, se pustily se zápalem do hry, po které následovalo další kolo - procvičení dané slovní zásoby. Jeden zkoušel druhého a věřte, že všichni byli důslední. Ve finále se pak utkali vítězové prvního kola a kdo se radoval z výhry? Ano, byl to Jarda. Snad mu gramatický přehled anglického jazyka přijde vhod. Všem děkuji za hru pod heslem - ´fair play´ a těším se na další podobné soutěže. ZF

      • Novinky v ICT

      • Do fotoalba byla přidána nová galerie Novinky v ICT.

       Tak jako informační a komunikační technologie nejsou jen o počítačích, ani praktické činnosti nejsou jen o kladívku či vařečce. V obou těchto předmětech (a nejen v nich) mohou naši žáci využívat novou technologii a pomůcky, o které se naší škole podařilo obohatit naši novou přírodovědnou laboratoř. Jde například o 3D tiskárnu, stavebnici LEGO, ze které si budou děti moci postavit a naprogramovat robota, dále mohou využívat OZOBOT EVO - opět jde o programovatelné roboty, které budou žáci programovat pomocí kresby. Ti pak dokáží pomocí různých senzorů detekovat překážky či zvukovou signalizaci apod. Interaktivní roboty Bee-bot mohou využívat i naši nejmenší. Všechny tyto robotické didaktické pomůcky vedou svým mnohostranným využitím k rozvoji logického a informatického myšlení, kreativity, spolupráce apod. Zároveň učí základy programování a robotiky. Ono slavné "Škola hrou" tady platí dvojnásob! ZF

      • Změna výuky 1. stupně

      • v souladu s plánem návratu dětí do škol se od pondělí 12. 4. 2021 částěčně obnoví výuka v základní i mateřské škole za určitých podmínek:

       žáci 1. stupně se budou vyučovat prezenčně ve škole

       žáci 2. stupně budou pokračovat v distančním vzdělávání 

       Žáci, kteří budou vzděláváni prezenčně se musí podrobit testování, které bude probíhat vždy v pondělí a ve čtvrtek ráno před vstupem do šaten a dalších prostor budovy. Děti se budou testovat samy za asistence pedagogických pracovníků, případně zákonných zástupců.

       Školní stravování bude v běžném provozu, je nutno ke stravování žáka přihlásit u vedoucí školní jídelny. 

       Školní družina bude taktéž v běžném provozu.

       Vše bude podléhat režimu hygienických opatření odpovídající současné epidemiologické situaci.