• Velikonoční stezka

• Spolek Rošťáci zve všechny děti na Velikonoční stezku plnou zábavných úkolů.

Na konci stezky čeká malé překvapení. Velikonoční stezka bude připravena v Třemešné od 1. do 5. dubna a projít si ji můžete kdykoliv.

Veškeré informace naleznete na

• Velký čtenářský projekt na II. stupni

• I distanční výuka má své výhody, dovoluje mi totiž knihu se svými žáky sdílet a poskytnout jim dobrodružný zážitek. S hlavním dětským hrdinou a jeho tatínkem jsme se společně se šesťáky, sedmáky i osmáky potýkali se zloduchy, lupiči a překupníky. Samozřejmě jsme se stavěli na stranu dobra. Že se nedá v dnešní době cestovat? I tento fakt jsme vyvrátili.

Děj se odehrával v Egyptě, a ne jen na jednom místě. Cestovali jsme stovky kilometrů letadlem i podzemními chodbami. Ne jednou nás napadla otázka kde, kdy, jak a proč, a tak jsme sáhli po Googlu a informace jsme si hned vyhledali. Takže rázem jsme byli v pařížském Louvru nebo v nejbližším podzemí ve Zlatých Horách. Žáci plnili úkoly, které byly zaměřeny na znalost slohových útvarů. Měli popisovat místnost, charakterizovat hlavního hrdinu, zpracovávali popis pracovní činnosti, dostali za úkol zpracovat výklad, zprávu, oznámení a pozvání, to vše napříč mezipředmětovými vztahy, jako je např. chemie, dějepis nebo zeměpis. Kromě toho plnili úkoly zaměřené na pochopení textu a luštili hieroglyfy nebo skládali dohromady stély, jež je zavedly až k objevení místa úkrytu pokladu boha Thovta.

Vybrané ukázky práce žáků dokazují, že úkoly plnili svědomitě. Ráda bych sem vložila všechny práce, které mám, ale bohužel bych zřejmě zahltila celý systém.

HS

• My school

• Do fotoalba byla přidána nová galerie My school.

Páťákům už chybí škola a kamarádi. Připomněli si ji tak ve svém projektu "My school", který pak odprezentovali před třídou - jak jinak, než online. Práce se jim vskutku povedla, co myslíte? ZF

• Organizace výuky

• Organizace výuky v době Velikonoc:

1. 4. 2021 - Velikonoční prázdniny

2. 4. 2021 - státní svátek - Velký pátek

5. 4. 2021 - státní svátek - Velikonoční pondělí.

• Yum!

• Do fotoalba byla přidána nová galerie Yum!.

Pizza.... Apple Crumble... Welsh Rarebit... Sedmáci se toho nebojí a z anglicky psaných receptů se jim podařilo přichystat chutné sladké i slané pokrmy. Věříme, že recepty získané v hodinách angličtiny i z domácích zdrojů si uchovají a budou tyto speciality připravovat častěji. ZF

• Vzpomínky

• Do fotoalba byla přidána nová galerie Vzpomínky.

V souvislosti s gramatikou minulého času se osmáci v rámci angličtiny mohli spolu se svými příbuznými ponořit do jejich vzpomínek. Napsali pak životní příběhy svých rodičů a jiných příbuzných. Někteří byli svolní i se zveřejněním svých fotografií z mládí, za což velmi děkujeme. Ve vyprávění možná poznáte některé z jejich příbuzných. Příjemné počtení :) ZF

• Jak rozšiřovat slovní zásobu?

• Do fotoalba byla přidána nová galerie Jak rozšiřovat slovní zásobu?.

Žáci osmého a devátého ročníku se jako druhý cizí jazyk učí ruštinu. Pokud jste i vy prošli výukou tohoto jazyka, máte možnost si připomenout část slovní zásoby, se kterou se právě kluci a holky seznamují. Jejich úkolem bylo nakreslit a popsat pokoj, dům a někteří měli vytvořit pro své spolužáky křížovku. Jestli máte chuť si zavzpomínat a získat třeba virtuální jedničku :) - směle do toho. ZF

• MDŽ

• Do fotoalba byla přidána nová galerie MDŽ.

Přání k Mezinárodnímu dni žen ve třech jazycích. Dobře, možná by se nějaká chybička našla, ale učený z nebe nespadl a maminkám přání udělala radost. A nejen jim 🙂